(ВИДЕО) Бик влегол во канцеларија на банка

Од:

Вработените во банката во Лод, централен Израел утрово биле шокирани кога бик влегол во нивната филијала. Тоа се случи во банката Леуми, а видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат како вработени се обидуваат да го избркаат бикот.

Неколку луѓе се обиделе да го намамат на преминот во импровизирана стапица, што ќе им овозможи да го врзат.

Бикот му побегнал на сопственикот, жител на Лод, и бил снимен како оди по улица и удира во неколку автомобили на паркингот пред да влезе во банката.

Сопственикот бил повикан да помогне да го избрка бикот. Тој бил избркан благодарение на ветеринарите. Во овој инцидент нема повредени или материјална штета.

„Во раните утрински часови, бик влегол во канцеларијата на банката Леуми. Тој бил фатен и изнесен надвор. Случајот бил пријавен кај локалните власти, а ветеринарната служба го решила инцидентот“ – се вели во соопштението на банката.

Би можело да ве интересира

Десетици израелски тенкови, оклопни возила и булдожери го нападнаа југот на Појасот Газа

ВИДЕО: Ова е војна против децата обвини портпаролот на УНИЦЕФ од болница во Газа

Израел го протера шпанскиот амбасадор

(ВИДЕО) Заврши примирјето: Израел ја напаѓа Газа, убиени две деца

ВИДЕО: Германскиот претседател го оставија половина час да чека на жешкото сонце во Катар

Израел: Напаѓачите во Ерусалим веќе биле во затвор поради тероризам