(ВИДЕО) Бајден не знаеше да се симне од бина по говор: „Ова е страшно и тажно“

Од:

Американскиот претседател Џо Бајден учествуваше на конференцијата на Глобалниот фонд во Њујорк.

dobivaj vesti na viber

Откако го заврши говорот, од публиката следеше аплауз, а 79-годишниот Бајден почна да излегува од бината. Но, тогаш тој одеднаш застана и погледна наоколу со збунет израз.

Потоа изгледа дека ги прашал луѓето околу него како да се симне од сцената, а потоа се обидел повторно да направи неколку чекори.

Сенаторот од Тексас, Тед Круз, сцената ја нарече страшна на Твитер, а неговиот советник за комуникација Стив Гест додаде: „Џо Бајден е целосно изгубен на сцената. Страшно и тажно“.

Би можело да ве интересира

Бајден: Референдумите за анексија на четирите украински региони се измама

Шокантно однесување на Путин и Бајден

Ана Ололовска

Ковачевски со сопругата на прием кај Бајден

Бајден: Русија ја прекрши Повелбата на ОН

Ана Ололовска

Бајден најавува 2,9 милијарди долари за борба против прехранбената несигурност во светот

Ана Ололовска

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он