ВИДЕО: Бајден го пцуе новинарот на Фокс Њуз

Од:

Американскиот претседател Џо Бајден беше фатен како пцуе на настан во Белата куќа, откако новинар на Фокс њуз го праша за влијанието на зголемената инфлација врз овогодинешните конгресни избори.

dobivaj vesti na viber

Напуштајќи го состанокот на Бајден, дописникот на Фокс од Белата куќа Питер Дуси довикна дали може да постави прашање за инфлацијата и дали тоа е политичка одговорност.

„Тоа е голема предност, поголема инфлација“, саркастично одговори Бајден, веројатно несвесен дека неговиот микрофон сè уште е вклучен.

„Каков глупав кучкин син“, додаде тој.

Би можело да ве интересира

Бајден го потпиша законот што обезбедува помош од 40 милијарди долари за Украина

Ана Ололовска

Бајден пристигна во Јужна Кореја, прв на агендата е Самсунг

Бајден се сретна со челниците на Шведска и Финска

Ана Ололовска

Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска

Катерина Павлова-Николовска

Бајден: Членството на Финска и Шведска носи придобивки за цело НАТО

Ана Ололовска

Бајден го осуди „отровот на белиот супрематизам“, оддавајќи им почит на жртвите во Бафало