ВИДЕО: Автомобил влета во толпа луѓе на гробишта во Белфаст

Од:

Двајца мажи беа повредени откако автомобил влета во толпа луѓе на гробиштата во Белфаст, главниот град на Северна Ирска.

Портпаролот на полицијата изјави дека човекот, кој управувал со автомобилот и е познат во полицијата.

Засега не е познат мотивот на возачот.

Би можело да ве интересира

Обвинение и за 23-годишен Ирец за „камионот на смртта“

На траект од Франција кон Ирска откриени 16 мигранти

Варадкар: Можен трговски договор со Лондон до крајот на 2020 година

Ирскиот премиер го поздрави новиот договор за Брегзит

Разговорите за Брегзит продолжуваат, уште многу прашања на маса

ЕУ: Ирското Море ќе биде граница после Брегзит