ВИДЕО: Автомобил влета во толпа луѓе на гробишта во Белфаст

Од:

Двајца мажи беа повредени откако автомобил влета во толпа луѓе на гробиштата во Белфаст, главниот град на Северна Ирска.

Портпаролот на полицијата изјави дека човекот, кој управувал со автомобилот и е познат во полицијата.

Засега не е познат мотивот на возачот.

Би можело да ве интересира

Меркел: ЕУ разгледува практични решенија за ирската граница

Пред 50 години британската армија влезе во Северна Ирска

А1он

Борис Џонсон на разговори со северноирските власти

Варадкар: Предлогот на Џонсон за Брегзит е далеку од реалноста

Ана Ололовска

Северноирската ДУП го поддржува Џонсон

Момчиња во ирско училиште ќе можат да носат здолништа

Ана Ололовска