(ВИДЕО) Авион со транспарент „Повторно изгуби, Доналд“ прелета над имотот на Трамп

Од:

Набргу откако Доналд Трамп објави дека ќе се кандидира за следните претседателски избори во САД, авион прелета над неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида со транспарент на кој пишуваше: „Повторно изгуби Доналд! #DESANTIS2024“.

Трамп, 45-тиот американски претседател, кој беше од 2017 до 2021 година, во вторникот официјално ја поднесе својата кандидатура за следните претседателски избори во САД во 2024 година.

Соработниците на Трамп поднесоа барање за претседателска кандидатура во 2024 година, додека Трамп доби голем број поддржувачи и обожаватели на неговиот луксузен имот на Флорида.

„Враќањето на Америка започнува токму сега“, им рече републиканскиот носител на своите донатори и поддржувачи и најави дека ќе ја започне својата кампања речиси две години пред вистинските избори, кои се закажани за 5 ноември 2024 година.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трамп: Ние сме на работ на третата светска војна

Ана Ололовска

Канаѓанката сакала да го отруе Трамп, и се заканува повеќе од 20 години затвор

Мета ги враќа Фејсбук и Инстаграм профилите на Трамп

Џошуа Кушнер стана побогат од Доналд Трамп

А1он

Трамп и неговите адвокати казнети со речиси еден милион долари за тужба против Клинтон

Ана Ололовска

Трамп побара официјално да се врати на социјалната мрежа

Ана Ололовска