Видео: 97 Руски војници во еден камион

Од:

Снимката изгледа како скеч од некој комичен филм, во кој војници излегуваат од камион без престанок и изгледа како да ги има илјада, иако прецизно се избројани 97 војници.

На снимката додуша не се гледа големината на камионот, но тврдат дека не се работи за монтажа.

Рускиот камион „Камаз“ тврдат, без проблем собира 100 војници. Мораат добро да се стиснат, но кој не сака може да оди пешки, напиша еден од коментаторите.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сателитски снимки откриваат колку руска војска има на границата со Украина

Ана Ололовска

В понеделник средба на СБ на ОН посветена на Украина, западните демократии со закани до Москва доколку се одлучи за инвазија

Ана Ололовска

Макрон ќе оствари телефонски разговор со Путин поради ситуацијата во Украина

Ана Ололовска

Борел: Одговорот на САД на руските предлози е солидна основа за зацврстување на сигурноста во Европа

А1он

Кулеба: Русија најверојатно ќе остане на дипломатскиот пат со Киев и Западот во следните две недели

А1он

Над 88.000 нови ковид случаи во Русија

Ана Ололовска

Leave a Comment

nine − 1 =