ВИДЕО: 92 годишна жена доби удар во главата од минувач среде Менхетен

Од:

Полицијата во САД го приведе сторителот кој удри 92 годишна жена во Менхетен.

Од видеото може да се види како сега приведениот се движи на Третата авенија во паркот „Gramercy“ околу 3 часот, ја удира жената и продолжува да оди.

Жената кој беше удрена во пределот на нејзината глава е поранешна наставничка која не сака нејзиното име да биде соопштено во јавност поради безбедносни причини.

„Мислев дека е тула или нешто слично“, рече жената. “Ме удри на десната страна од главата и секако паднав на улица удирајќи во хидрант. Имаше неколку млади жени. Тие ми помогнаа. Тие ми рекоа дека се јавиле на брза помош“, додаде таа.

Соседите кој го виделе видеото биле во шок и неверување дека тоа може да се случи во тој дел од градот и побараа од властите сторителот соодветно да биде казнет.

Рашид Бримаг (31) е човекот кој ја повреди жената, според американските медиуми тој сега се наоѓа во притвор откако бил приведен сабајлето во Источен Харлем.

Би можело да ве интересира

Анкета: Американците помалку му веруваат на Трамп откако тој се зарази со коронавирусот

Жарко Настоски

САД ги прошируваат санкциите против рускиот гасовод Северен поток 2

Жарко Настоски

Русија е подготвена да го прифати американскиот предлог за продолжување на нуклеарниот договор

Жарко Настоски

Во САД ги фрлиле на отпад респираторите што им ги донира Русија

Жарко Настоски

САД покрена обвиненија против вработени во Аерофлот за извоз на украдена електроника

Ана Ололовска

Отстранувањето на Судан од листата на САД ќе го олесни надворешниот долг

Ана Ололовска