ВИДЕО: 17 лица загинаа во пожар во кинески ресторан

Од:

Во пожар, кој избувна денеска во ресторан на североистокот на Кина, загинаа 17 лица, а три лица се повредени, јави државната телевизија ЦТВ.

dobivaj vesti na viber

Сите повредени се пренесени во болница, а надлежните вршат увид за утврдување на причините за несреќата.

Би можело да ве интересира

Протест на официјален Пекинг: Посета на делегација на британскиот Парламент на Тајван е флагрантно кршење на принципот една Кина

Ана Ололовска

Кина реши да ги олесни Ковид-мерките

А1он

Кина ја продолжува координацијата и комуникацијата со ЕУ

Горан Наумовски

Блинкен: НАТО загрижен поради военото јакнење на Кина

Ана Ололовска

Кина: Властите во Кина најавија олеснување на корона мерките во Гуангжу и Чонгкинг

Ана Ололовска

Почина поранешниот кинески претседател Џијан Цемин

Катерина Павлова-Николовска