ВИДЕО: 12 жртви и стотици повредени во земјотресот во Еквадор

Од:

Најмалку 12 лица загинаа, а 126 се повредени во разорниот земјотрес што вчера го погоди Еквадор. Под урнатите згради и натаму има затрупани луѓе.

Епицентарот кој бешесо јачна од 6.9 степени по Рихтер беше на околу 17 километри југозападно од градот Наранхал кој има 32 илјади жители.

Би можело да ве интересира

Писмо-бомба експлодира во рака на новинар: Сомнителни пратки пристигнале до повеќе луѓе

Горан Наумовски

ВИДЕО: Најмалку 12 мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Снимка од студио, панична реакција на водителите на земјотресот во Еквадор

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Јужна Америка: Луѓето бегаат во паника

Катерина Павлова-Николовска

Најмалку 15 мртви и 21 повреден во бунт во затвор во Еквадор

Умерен земјотрес регистриран во близина на Еквадор

Ана Ололовска