Велика Британија од денеска го забранува сексот со лице од друго семејство и надвор од домот

Од:

Во Парламентот на Велика Британија денеска ќе биде претставен нов закон со кој се забранува каков било контакт, на јавни и приватни места, меѓу две лица кои не живеат заедно. Ова е по барање на здравствените власти, како нова мерка за изолација на коронавирусот, што сѐ уште е во сила.

Според тамошните медиуми, ова значи и дека сексот со лице од друго семејство, надвор од куќата, ќе биде забранет.

Сексот на јавни места, досега и онака беше забранет.

„Ниедно лице не може, без разумно оправдана причина, да преноќи на место, различно од она каде што живее“, се вели во текстот на предложениот закон. Казната предвидена со новиот закон би била 100 фунти, односно 50 фунти, доколку се плати првите 14 дена.

Би можело да ве интересира

Нови 87 случаи на коронавирус во Црна Гора

Ана Ололовска

Рекорден број новозаболени и хоспитализирани лица со Ковид-19 во некои американски сојузни држави

Ана Ололовска

Во Албанија расте бројот на новозаразени, оздравени и починати лица од новиот корнавирус

Ана Ололовска

Во Индија рекорден пораст на новозаразени со коронавирусот

Ана Ололовска

Италијански инфектолог тврди дека епидемијата во Италија завршила

Ана Ололовска

Британски виролог тврди дека капките кои содржат коронавирус се заразни еден час

Ана Ололовска