Велика Британија го намали нивото на опасност од тероризам

Од:

Британскиот министер за внатрешни работи Прити Пател денеска го намали нивото на опасност од тероризам од сериозно на значително.

Одлуката на Пател значи дека Велика Британија сега смета дека има опасност од веројатен, а не многу веројатен напад, пренесуваат американските медиуми.

Последните пет години нивото на опасност од тероризам беше сериозно.

Би можело да ве интересира

Разврат во британските ноќни клубови пред да стапат во сила новите мерки против коронавирусот

А1он

Втор ден по ред над 3000 новозаразени во Велика Британија

А1он

Велика Британија го постигна првиот „историски“ договор со Јапонија откако ја напушти ЕУ

Горјан Грнчаровски

Истражување: Британците повеќе се заразуваат од домашни посети отколку на работно место

Горјан Грнчаровски

Кипар слави 60 години независност од Велика Британија

А1он

Британскиот премиер Борис Џонсон стравува од можна независност на Шкотска