Уште тројца починати од коронавирус во Италија, вкупно 17

Од:

Уште три лица починаа како последица на коронавирусот во Италија, со што бројот на жртвите во земјата се зголеми на 17, соопшти Агенцијата за цивилна заштита.

Бројот на потврдени заразени случаи денеска изнесува 650 лица.

Поголемиот број од заразените се од Ломбардија и Венето, во северниот дел на Италија.

Би можело да ве интересира

Кантри пеjачот Џо Дифи почина од коронавирус

Ана Ололовска

Парламентарен соработник на Нетанјаху позитивен на коронавирус, не се знае дали и премиерот е инфициран

Ана Ололовска

Во Вухан шест дена нема новозаразени од коронавирус, се отвораат продавниците и трговските центри

Ана Ололовска

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот: Досега 723.732 заразени со коронавирус

Ана Ололовска

Како Русија користи авторитарна технологија за да го запре коронавирусот

Ана Ололовска

Монтчалин: Поради коронавирусот под прашање се доведува опстанокот на Европската унија

Ана Ололовска