Уште една експлозија на Шри Ланка

Од:

Нова експлозија одекна во предградие на главниот град на Шри Ланка, Коломбо откако експлозивни направи се активирани во три цркви и три хотели во градот.

Според полицијата експлозијата се случи во предградието Деивала.

Во претходните експлозии, на католички Велигден, загинаа најмалку 185 лица, а над 400 други се повредени.

Би можело да ве интересира

Шри Ланка вработи двајца џелати за претстојните смртни казни

Ана Ололовска

Шри Ланка по нападите на џамии воведе полициски час

Татјана Ташкова

Шри Ланка блокираше пристап до социјални мрежи по напади врз муслимани

Ана Ололовска

Сите осомничени за нападите на Шри Ланка или се уапсени или загинати, тврди полицијата

Ана Ололовска

Шри Ланка: Забрана за користење социјални мрежи поради шпекулации

Ана Ололовска

Во Шри Ланка екстрадирани околу 200 исламски свештеници

Ана Ололовска