Ураганот Ерик се движи кон Хаваи

Од:

Тропската бура Ерик прерасна во ураган и сега се движи кон Хаваи, предупреди Американскиот национален центар за урагани.

Во моментот Ерик се движи со околу 130 километри на час.

Минатиот месец ураганот Бери опустоши делови од Лујзијана, поради што претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна ситуација во погодените области.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пронајдени шест тела во урнат хеликоптер на Хаваи

Ана Ололовска

На Хаваи се трага по исчезнат хеликоптер

Ана Ололовска

ВИДЕО: Осуммина загинати во силното невреме во Шпанија и Португалија

Ураганот „Лоренцо“ носи бранови од 22 метри на Азорските Острови

Силно невреме во Централна Европа, загина 14-годишно девојче во Словачка

Ураганот Умберто, засилен до категорија три, се приближува до Бермудските Острови

Ана Ололовска