Ураганот Дориан премина во бура од втора категорија

Од:

Ураганот Дориан ослабе и сега е бура од втора категорија која продолжува да беснее на Бахамите.

Американскиот Национален центар за урагани соопшти дека Дориан денеска носи ветер од 175 километри на час.

Меѓутоа, се очекува дека ќе остане силен и во наредните неколку денови.

Дориан се наоѓа околу 70 километри северно од Фрипорт на Бахамите и се движи северозападно околу четири километри на час.

Би можело да ве интересира

Соперниците на Блумберг го обвинуваат дека сака да го купи гласањето на изборите

Ана Ололовска

Блумберг разгледува опции Хилари Клинтон да биде потпретседател

Ана Ололовска

Трамп до Русија: Престанете да ги поддржувате ѕверствата на Асад во Сирија

Ана Ололовска

Трамп со закани да не споделува информации со европски држави што работат со „Хуавеи“

Ана Ололовска

Од сезонскиот грип во САД починале 14.000 лица

Ана Ололовска

Рохани: Иран никогаш нема да преговара со САД под притисок