Ураганот Барбара добива на сила, се движи кон Мексико

Од:

Ураганот Барбара добива на сила додека преминува преку Тихиот океан во насока запад-северозапад.

Американскиот Национален центар за урагани објави дека пристигнуваат ветрови кои дуваат со брзина од 215 километри на час, со уште посилни повремени удари, поради што овој ураган спаѓа во четврта категорија.

Центарот на ураганот е на околу 1.705 километри југозападно од јужниот врв на мексиканскиот полуостров Баха, Калифорнија и се движи кон брегот со брзина од 24 километри на час.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Како се гради ветениот ѕид од Трамп на американско-мексиканската граница

А1он

Путин: САД помогнаа во спречување на терористички напад во Санкт Петербург

Ана Ололовска

Банкрот на католичката бискупија во Пенсилванија

Ана Ололовска

Мексико забранува увоз на електронски цигари

Ана Ололовска

Глас на Америка: Гренел ќе задржи функција амбасадор на САД во Германија

Ана Ололовска

Демократите во меѓусебни жестоки напади, најмногу настрада Блумберг

Ана Ололовска