Умерен земјотрес регистриран во близина на Еквадор

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала регистриран во море е во близина на јужноамериканската држава Еквадор.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, на 86 километри северно од градот Манта.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Лизгање на земјиштето во Еквадор: 23 загинати и 38 повредени, се трага по уште 67 исчезнати лица

Ана Ололовска

Писмо-бомба експлодира во рака на новинар: Сомнителни пратки пристигнале до повеќе луѓе

Горан Наумовски

ВИДЕО: 12 жртви и стотици повредени во земјотресот во Еквадор

ВИДЕО: Најмалку 12 мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Снимка од студио, панична реакција на водителите на земјотресот во Еквадор

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Јужна Америка: Луѓето бегаат во паника

Катерина Павлова-Николовска