Умерен земјотрес регистриран на Алјаска

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,1 степени според Рихтеровата скала регистриран е во областа Големо Езеро, северно од Енкориџ на Алјаска.

Како што соопшти Американскиот геолошки институт по првиот уследил уште еден земјотрес со интензитет од 3,9 степени.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Не е издадено предупредување за појава на цунами.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер во епицентралното подрачје Битола-Лерин

МНР: Двајца наши државјани кои беа во Маракеш, пристигнаа во Мадрид

ВИДЕО: Снимки од првите миниту на земјотресот во Мароко

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Разорен земјотрес го погоди Мароко, најмалку 600 загинати

Предраг Петровиќ