Украинските војници на обука за управување тенкови во Велика Британија

Од:

Во Велика Британија пристигна првата група украински војници за обука со управување тенкови. Обединетото Кралство најави испорака на тенкови Челинџер 2 за украина.

Би можело да ве интересира

Америка и испраќа на Украина нов пакет помош во оружје и опрема, вреден 350 милиони долари

Македонските „Сухои“ донирани на Украина, ама корист само за резервни делови

Горан Наумовски

Членките на ЕУ планираат да достават еден милион артилериски гранати во Украина

Путин го поздрави кинескиот план за Украина

Украина очекува Кина да го искористи своето влијание врз Русија за да стави крај на војната

Украинска армија: Овој град наскоро би можел да стане втор Бахмут

Ана Ололовска