Украински гувернер: Русите го нападнаа западот на земјата

Од:

Руската армија денеска во западниот украински регион Винитсија погоди инфраструктурна локација, соопшти регионалниот гувернер.

„За жал, погодена е локација на инфраструктурата“, рече Серги Борзов на апликацијата за пораки Телеграм по извештаите за дронови кои дејствуваат во областа.

Би можело да ве интересира

Кирби: Ако не ја поддржиме Украина, американските безбедносни и економски интереси ќе претрпат голема штета

Предраг Петровиќ

Болниците преполни, СЗО предупредува: Она што се случува во Украина може да се прошири во целиот свет

ВИДЕО: Нов Бахмут, нова кланица: Русите испраќаат дури и инвалиди, трпат страшни загуби, но го опколија градот

(ВИДЕО) Руски Ми-8 брка украински беспилотни летала: Проектили, пукање од митралез..

Предраг Петровиќ

Путин: Митот за моќта на западната воена технологија е уништен

ВИДЕО: Сенатот го блокираше новиот пакет американска помош за Украина и за Израел