Украинците се потсмеваат, објавија снимка: „Ова е втора армија на светот, неверојатно“

Од:

Украинското Министерство за одбрана ја исмеа руската армија.

dobivaj vesti na viber

Тие на Твитер објавија видео за кое тврдат дека е од градот Изјум, кој неодамна беше повторно преземен од украинските сили.

„Уредноста не е најдобрата доблест на руската армија“, напишаа во објавата.

„8 септември беше последниот ден кога Русите беа тука. Брзо побегнаа, живееја, јадеа, овде… Втората армија на светот. Неверојатно“, се вели во видеото.

Би можело да ве интересира

Украина почнува да верува дека може да го ослободи Крим: „Ова е клучен момент“

Ана Ололовска

Макрон и Зеленски разговараа за нуклеарната централа Запорожје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавена снимка од бегството на рускиот конвој од Лиман, целосно е уништен

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во ослободениот Лиман горат руски знамиња, објавена е снимка

Ана Ололовска

Германија, Данска и Норвешка подготвуваат нова испорака на оружје за Украина

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ослободен бранител на Азовстал: Не изгладнуваа, нè мачеа со струја и игли

Ана Ололовска