Украина: Го убивме командантот на руската Црноморска флота и 34 офицери

Од:

Силите за специјални операции на вооружените сили на Украина на своите канали објавија дека во нападот на Севастопол загинал командантот на Црноморската флота Виктор Соколов.

Според нив, загинале уште 34 полицајци, а 105 лица се повредени.

Оваа информација се уште е непотврдена.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Руски Ми-8 брка украински беспилотни летала: Проектили, пукање од митралез..

Предраг Петровиќ

Путин: Митот за моќта на западната воена технологија е уништен

ВИДЕО: Сенатот го блокираше новиот пакет американска помош за Украина и за Израел

(ВИДЕО) Герашченко: Вака ги учат децата во Русија, Пукаат во Бајден, Зеленски и шефот на НАТО

Катерина Ѓуровски

Зеленски неочекувано го откажа говорот пред американскиот Конгрес

Катерина Ѓуровски

Британски “Економист“: Изгледа Русите ќе ја добијат војната во Украина