Убиено палестинското момче, навивач на Реал Мадрид

Од:

Младото момче Ахмет Абу Дагах од Палестина, познат по големата навивачка љубов која ја имал за својот омилен клуб Реал Мадрид е убиен вчера во Кан Јунис.

dobivaj vesti na viber

Малиот навивач на „кралскиот клуб“ бил убиен од страна на исраелската војска во Кан Јунис, југоисточно од Газа.

Медиумите пренесуваат кога било пронајдено безживотното тело на малиот навивач, тој го носел дресот на неговиот омилен клуб.

Би можело да ве интересира

Палестинците кои лани побегнаа од израелски затвор осудени на пет години

Ана Ололовска

Абас: Израел е одговорен за смртта на новинарката Абу Алкех

Ана Ололовска

Палестинската управа одби заедничка истрага со Израелците за убиството на новинарката на „Ал Џезира“

Ана Ололовска

ОН: Убиството на палестинската новинарка е потенцијално воено злосторство

Ана Ололовска

Израел ги уапси двајцата Палестинци, кои со секири убија тројца Евреи во градот Елад

Ана Ололовска

Најмалку 12 Палестинци повредени во судири со израелската полиција во Ал Акса

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 × 4 =