Уапсени 53 мигранти на границата на САД со Мексико

Од:

Во Тексас, беа откриени 53 мигранти кои нелегално ја преминале границата со Мексико криејќи се во приколка, соопшти американската гранична полиција.

Тие биле откриени при рутинска проверка на пункт 35 километри северно од Ларедо.

Уапсени се мигранти кои дошле од Мексико, Еквадор, Гватемала, Ел Салвадор и Хондурас.

Уапсен е и возачот, кој е американски државјанин.

Би можело да ве интересира

Трамп во кавга со Конгресот по резолуцијата за Сирија

Ана Ололовска

Вашингтон бара кинеските дипломати да го информираат за состаноци во САД

Ана Ололовска

Трамп со порака до Ердоган: Не бидете опасно момче, ќе ве паметат како ѓавол

Ана Ололовска

Трамп: Курдите не се ангели

Ана Ололовска

Трамп: Ако нема решение за Сирија, санкциите кон Турција ќе бидат погубни

Турција подготвува санкции како одговор на мерките од САД

Татјана Ташкова