Уапсена жена која со остар предмет повредила повеќе лица во Баварија

Од:

Повеќе лица се повредени при напад со остар предмет во Вајден ин дер Оберпфалц во германската покраина Баварија.

Очевидци пријавиле во полиција дека жена нападнала повеќе лица со предмет што наликува на меч.

Полицијата соопшти дека жената е уапсена и веќе не претставува опасност за населението.

На местото на настанот има и Брза помош, која ги прегледува повредените.

Засега нема повеќе детали за нападот.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Германскиот канцелар Шолц на четиридневна турнеја низ Јужна Америка

Ана Ололовска

Двајца Срби запознале маж преку страница за запознавање, па го убиле

Писториус: 100 милијарди евра не се доволни за покривање на потребите на германската војска

Горан Наумовски

Напаѓачот во возот во северна Германија е осудуван Палестинец, кој пред шест дена излегол од затвор

Во Германија уапсен второосомничен во случајот на шпионирање за Русија

А1он

Напад со нож во воз во Германија, двајца загинати и петмина повредени

Ана Ололовска