Уапсен погребник: Наплатувал, а не ги закопувал починатите, во фирмата пронајдени трупови во фаза на распаѓање

Од:

Директорот на погребално претпријатие во американската сојузна држава Индијана, Ренди Ланкфорд, се изјасни за виновен откако во неговата фирма беа пронајдени 31 труп во распаѓање.

Обвинителите го обвинија Ланкгорд, сопственик на бизнис во Џеферсонвил, дека не извршил погребни церемонии за кои бил платен, објави Би-Би-Си.

Судијата посочи дека би можел да одлежи 12 години затвор и мора да плати 46.000 долари како реституција на 53 семејства кои биле оштетени.

Ланкфорд ќе биде осуден во јуни. Полицијата во Џеферсонвил минатата година почна да го истражува погребалниот дом во Ланкфорд, по извештаите за многу непријатен мирис од зградата.

Би можело да ве интересира

Вучиќ на Си-Ен-Ен: Ги цениме извештаите од САД, но проблем е што не се целосно точни

Дугар одлежа две децении затвор, а потоа брат му близнак му подари слобода

После 27 години истрага: Полицијата уапси ганстер осомничен за убиството на Тупак Шакур

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Калифорнија

(ВИДЕО) Тешка несреќа во Илиноис: Се преврте камион кој превезуваше амонијак, не се знае колку луѓе загинале

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Насилство во Мичиген: Ученичка со стол удри наставничка по глава