Тројца француски војници убиени во операција во Мали

Од:

Тројца француски војници се убиени во операција во Мали, откако нивното оклопно возило било погодено од експлозивна направа.

Тројца француски војници се убиени денеска во операција во Мали, кога нивното оклопно возило било погодено од експлозивна направа во регионот Хомбори, соопшти Елисејската палата.

Со смртта на овие тројца војници кои припаѓаат на 1-от полк на ловци од Тирвил-сур-Меуз (Меуз) Источна Франција, бројот на убиените француски војници во операцијата Сервал достигна 47.

Би можело да ве интересира

Макрон и Путин разговараа за односите НАТО-Русија и за Мали

А1он

САД алармираат на можното распоредување на Вагнер во Мали

А1он

Најмалку 30 луѓе загинаа при напад во Мали

Мисијата на ОН ги повика властите во Мали да закажат избори во февруари

Ана Ололовска

Во автобуска несреќа на југот од Мали погина 41 лице

Катерина Павлова-Николовска

Германија се сомнева дека Ал Каеда стои зад самоубиствениот бомбашки напад во Мали

Ана Ололовска