Три лица се избодени со нож во училиште во Канада, напаѓачот е уапсен

Од:

Полицијата приведе ученик откако избоде три лица во училиште во источна Канада. Нападот се случил во средното училиште Чарлс П. Ален во Бедфорд, на околу 20 километри северозападно од Халифакс, во 9:30 часот по локално време.

Повредените се пренесени во болница, а сериозноста на повредите не е позната.

Во соопштението на полицијата нема информации за околностите на настанот. Полицијата се уште го истражува случајот, а училиштето е затворено до крајот на денот, пишува Гардијан.

Би можело да ве интересира

Се урна мост во историска тврдина во Канада, паднаа 16 деца, три се тешко повредени

Пукање во Канада: Еден полицаец убиен, двајца ранети

ВИДЕО: Стотици пожари беснеат низ Канада

Ана Ололовска

103 шумски пожари во Канада, илјадници граѓани се евакуирани

Горан Наумовски

Илјадници луѓе во Канада се евакуирани поради шумски пожари и поплави

ВИДЕО: Канадски политичари прошетаа во розови штикли