Три лица повредени при израелскиот воздушен напад во Хама

Од:

Еден израелски авион на воена позиција во централна Сирија повреди тројца војници во саботата, објави официјалната новинска агенција САНА.

САНА, цитирајќи воен извор, изјави дека нападот бил насочен на воена позиција во близина на градот Масајаф во провинцијата Хама.

Сириската воздушна одбрана собори голем број ракети отпуштени од либанскиот воздушен простор.

Нема извештај од израелската војска за извештајот.

Би можело да ве интересира

Дебата во Германија: Одат ли бегалците „на одмор“ во својата татковина и треба ли поради тоа да им се укине статусот?

Израелски авиони нападнаа ирански сили во близина на Дамаск

Воспоставен е турско-американскиот оперативен центар за управување со безбедна зона во североисточна Сирија

Сириската армија воспостави контрола врз северниот дел на покраината Хама

Експлозија на Западниот брег, убиена израелска девојка

Путин и Ердоган разговараа за формирање уставна комисија на Сирија