Три деца загинаа во пожар во Германија

Од:

Три деца загинаа при пожар во стан во германскиот град Дортмунд.

Жртвите се две момчиња на возраст од четири и 10 години и нивната 12-годишна сестра.

Полицијата смета дека пожарот е подметнат и започна истрага.

Семејството на трите деца е од турско потекло. Засега нема информација каде се родителите на децата.

Би можело да ве интересира

Германец даруваше милион евра за настраданите во поплавите

Браун: Германија можно е да ги ограничи невакцинираните

Ана Ололовска

Низ новиот берлински аеродром „Бер“ вчера минале рекордни 50.000 патници

Ана Ололовска

Во поплавите во Германија загинаа 180 лица, а околу 150 се водат за исчезнати

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скандал во Германија, новинарка се мачкаше со кал за да личи како да помагала во поплавите

Жарко Настоски

САД и Германија се договорија за спорниот гасовод „Северен поток 2“, пишува „Вашингтон пост“

Жарко Настоски

Leave a Comment

6 + sixteen =