Трамп: Убедливо победив на изборите

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер прогласи „убедлива победа на (претседателските) изборите“.

Трамп е прилично активен на интернет по завршувањето на изборите и често објавува коментари во кои се жали на гласањето, а сега прогласи победа.

Твитер соопшти дека ставил знаци за предупредување на 37 проценти од твитовите на Трамп по изборите.

Би можело да ве интересира

Полицијата побројна од протрамповските демонстранти пред Капитол

Трамп: Одлуката за повлекување од Авганистан е „срамна“

(ВИДЕО) Трамп: Оние кои го прекршија законот ќе одговараат, ќе има мирен трансфер на власта

Пелоси повика итно да се разреши Трамп: Тој е опасна личност за Американците

А1он

Трамп е против рестриктивни мерки, нема да воведува ограничувања

Конгресменката Омар бара истрага против Трамп заради смртта на нејзиниот татко од Ковид-19