Трамп се закани дека ќе ги депортира сите илегални мигранти

Од:

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека штом ќе стане претседател на САД ќе депортира илјадници илегални мигранти, кои извршиле кривични дела.

Трамп го изјави тоа на предизборниот митинг во градот Де Моин во државата Ајова.

Тој истакна дека ќе настојува да воспостави систем за следење, кој ќе овозможи илегалните мигранти кои ќе останат подолго отколку што им важат визите да бидат протерани од САД.

Трамп нагласи и дека ќе изгради ѕид на границата и ќе спречи илегалните мигранти да користат социјална помош и други поволности.

Би можело да ве интересира

Сослушување за нападот на Капитол, Трамп обвинет за државен удар

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Нова трагедија во САД, тројца мртви во пукање во црква

Маск ќе го одблокира Трамп на Твитер

А1он

Трамп планирал да ги уништи нарко-картелите во Мексико со ракетни напади

Групацијата „Трамп“ навреме не доставила документи до Судот, ќе плаќа пенали од десет илјади долари дневно

Трамп го повика Путин да ги објави сите штетни информации за семејството на Бајден

Катерина Павлова-Николовска