Трамп се врати во Белата куќа

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп се врати во Белата куќа денеска во моментот кога медиумите во САД јавија дека Џо Бајден е избран за претседател.

Трамп изутрината играше голф во клуб што го поседува во Вирџинија.

Си-ен-ен јави дека кога се приближувал до Белата куќа бил дочекан од луѓе кои слават победа на Бајден, со извици – „Губитник, губитник“.

Актуелниот претседател на САД тврди дека победил на претседателските избори во САД. Тој се уште не му ја честитал победата на неговиот противник Џо Бајден.

Би можело да ве интересира

Полицијата побројна од протрамповските демонстранти пред Капитол

Трамп: Одлуката за повлекување од Авганистан е „срамна“

(ВИДЕО) Трамп: Оние кои го прекршија законот ќе одговараат, ќе има мирен трансфер на власта

Пелоси повика итно да се разреши Трамп: Тој е опасна личност за Американците

А1он

Трамп е против рестриктивни мерки, нема да воведува ограничувања

Конгресменката Омар бара истрага против Трамп заради смртта на нејзиниот татко од Ковид-19