Трамп: Поддршка за Франција, стоп за исламскиот тероризам

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер и даде поддршка на Франција, каде денеска во терористички напад беа убиени три лица.

Трамп на својот профил на Твитер напиша дека „срцата на Американците се со Франција“.

– Сочувствуваме со вас. Америка секогаш ќе биде со нашите најстари сојузници во оваа борба. Радикалните исламистички терористички напади мора веднаш да престанат. Ниту една земја во светот, Франција или која било друга, не може тоа долго да го толерира, напиша Трамп.

Би можело да ве интересира

Американската економија закрепнува бавно, Конгресот пред договор за нова помош

Жарко Настоски

САД: Северна Македонија направи доволно реформи за да го оправда одржувањето на Меѓувладината конференција

Жарко Настоски

Разбиена бугарско-француска криминална мрежа за шверц на цигари и проституција

Жарко Настоски

20 милиони Американци би можеле да ја примат вакцината против коронавирусот до крајот на годинава

Жарко Настоски

Нов „вештачки“ земјотрес со јачина од 3,5 степени регистриран на периферијата на Стразбур

Жарко Настоски

Фаучи за извини за изјавата дека Британија пребрзо ја одобрила вакцината

Ана Ололовска