Трамп по вторпат со негативен наод на тестот за коронавирус

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно бил тестиран на коронавирус и резултатите му биле негативни, јавија американските медиуми.

Лекарот на Белата куќа соопшти дека претседателот по вторпат бил тестиран на Ковид-19 и дека наодот бил негативен.

-Претседателот е здрав и без симптоми, изјави лекарот.

Би можело да ве интересира

Основците во Грција се вратија во училишните клупи, носењето маска не е задолжително

А1он

Покрај пандемијата со Ковид-19, во светот и еболата зема замав

А1он

Неофицијално околу четири и пол милиони Французи се заразени од Ковид-19

А1он

Над 144 илјади заразени со новиот коронавирус во Африка

Ана Ололовска

Велика Британија од денеска го забранува сексот со лице од друго семејство и надвор од домот

Ана Ололовска

Белгискиот принц Јоаким јавно се извини за учеството на забава во Шпанија каде се инфицирал со коронавирус

Ана Ололовска