Трамп: Ова е само почеток, ќе летаме и на Марс

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп, по лансирањето на вселенското летало „Фалкон 9“ од вселенскиот центар Кенеди во Флорида, изјави дека ова е само почеток и оти на крајот американските астронаути ќе летаат и на Марс.

– Неверојатно е, моќ, технологија, го коментираше Трамп првиот лет во вселената од американска територија после девет години, додавајќи дека станува збор за „прекрасна глетка“.

Американскиот претседател лансирањето на „Фалкон 9“ го следел заедно со потпретседателот на САД Мајк Пенс и други високи функционери.

Би можело да ве интересира

Во Пентагон немаат докази за напад во Бејрут, како што тврдеше Трамп

А1он

Трамп: Експлозијата во Бејрут предизвикана од некаква бомба

А1он

Трамп бара од државните агенции да вработуваат Американци наместо странци

А1он

Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина поради тропската бура Исајас

А1он

Американските астронаути со Драгон слетаа во океан

Ана Ололовска

ВИДЕО: Двајцата астронаути од SpaceX слетуваат на Земјата

А1он