Трамп: Можеби би бил подготвен да сведочам во истрагата за импичмент

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека можеби би бил подготвен да сведочи во истрагата за импичмент, иако, како што рече, не направил ништо лошо, а демократите кои ја водат истрагата во Претставничкиот дом не го повикаа јавно да сведочи.

– Иако не сум направил ништо лошо и не сакам да му дадам кредибилитет на овој процес без проверка, ми се допаѓа идејата и со цел Конгресот повторно да се фокусира, силно размислувам за тоа, напиша Трамп на „Твитер“.

Би можело да ве интересира

Одброт за правосудство на Претставничкиот дом гласа по предметите за импичемнт на Трамп

Кантримен: Владата на САД ги следи активностите на Слободан Тешиќ, српскиот трговец со оружје

Пјонгјанг: Соодветно ќе одговориме на какви било американски мерки

Ана Ололовска

САД ќе издвојува 738 милијарди долари за одбрана

Ана Ололовска

Трамп им порача на универзитетите да го спречат антисемитизмот ако сакаат пари

Ана Ололовска

САД подготвени на флексибилност, но бараат и Северна Кореја да се ангажира

Ана Ололовска