Трамп: Можеби би бил подготвен да сведочам во истрагата за импичмент

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека можеби би бил подготвен да сведочи во истрагата за импичмент, иако, како што рече, не направил ништо лошо, а демократите кои ја водат истрагата во Претставничкиот дом не го повикаа јавно да сведочи.

– Иако не сум направил ништо лошо и не сакам да му дадам кредибилитет на овој процес без проверка, ми се допаѓа идејата и со цел Конгресот повторно да се фокусира, силно размислувам за тоа, напиша Трамп на „Твитер“.

Би можело да ве интересира

Трамп го обвини Бајден за плагијаторство

А1он

ЕУ се противи на смртната казна во САД

Ана Ололовска

Американските специјалци, „Зелените беретки“ ја примија првата жена во своите редови

Ана Ололовска

Бајден со остри критики до Трамп за економијата

Ана Ололовска

САД формираат специјална група за борба против кибер измами

Ана Ололовска

Во САД за еден ден над 65.000 заразени со Ковид-19

Ана Ололовска