Трамп: Ким ми испрати „многу топло“ писмо

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека вчера примил „многу топло писмо“ од севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Тој писмото го нарекол „прекрасно“.

Трамп очекува да се случи нешто убаво со Пјонгјанг, но не соопшти повеќе детали.

Би можело да ве интересира

САД до Турција: Рокот за продажба на „Патриот“ измина

Ана Ололовска

Силен град уби повеќе од 11 илјади птици во Монтана

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џонсон ја крена ногата на маса додека разговараше со Макрон

Анкета: Повеќе од половина од Американците незадоволни од политиката на Трамп

Захарова: Седница на Советот за безбедност на ОН поради американските ракети

Велемајсторот Карпов од март чека виза за САД