Трамп им се закани на демонстрантите кои ќе се појават на неговиот митинг во Талса

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани денес дека против демонстрантите кои ќе се појават на неговиот прв предизборен митинг претстојниов викенд во Талса, во мнозински републикански расположената Оклахома, „ќе бидат преземени мерки,“ кои не ги прецизираше.

dobivaj vesti na viber

Трамп истакна дека кон демонстрантите кои ќе упаднат на предизборниот митинг со кој се отвора неговата кампања за реизбор, ќе се постапува многу поинаку, отколку што е тоа случај во другите градови.

„Било кои демонстранти, анархисти, агитатори, крадци или криминалци: ако дојдете во Оклахома, ве молам да разберете дека кон вас нема да се постапува како во Њујорк, Сиетл или Минеаполис. Тоа ќе биде многу поинаква сцена, напиша Трамп на Твитер.

Би можело да ве интересира

Трамп: Кога зборував сите се смееја, инцидентите на „Северен тек“ може да доведат до војна

А1он

Иранките масовно ги потстрижуваат долгите коси

Горан Наумовски

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он

Трамп предупредува: Германија наскоро би можела да престане да постои како земја

А1он

Сојузниот суд одреди независен арбитер во истрагата против Трамп

Ана Ололовска

Зеленски: Невозможно е Трамп да не видел кој е Путин

А1он