Трамп: Хилари Клинтон беше во дослух со Русите

Американскиот претседател, Доналд Трамп повторно ја обвини својата ривалка на изборите во 2016 година, тогашната кандидатка на демократите Хилари Клинтон дека била во дослух со руските власти.

– Единствен дослуг со Русите имаша расипаната Хилари Клинтон и Демократскиот национален институт, напиша Трамп на „Твитер“.

Американските разузнавачки служби ја обвинуваат Русија за наводно мешање во предизборната кампања во 2016 година.

Трамп минатата година, зборувајќи за наводното мешање на Русија во претседателските избори во САД, наведе дека „мора да ја прашаат Хилари Клинтон за Русија“.

Би можело да ве интересира

„Твитер“ избриша речиси 4 800 сомнителни налози поврзани со Иран

Татјана Ташкова

Во 2018 година укинати 371.000 налози на Твитер поради тероризам

(ВИДЕО) Остар одговор на Трамп кон конгресменката муслиманка: Нема да заборавиме

Предраг Петровиќ

Трамп: Вечерата со известувачите е негативна, јас сакам позитивни работи

Трамп казни три централноамерикански држави поради мигрантите

Трамп укина санкции кон Северна Кореја

Предраг Петровиќ