Трамп го повика Путин да ги објави сите штетни информации за семејството на Бајден

Од:

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во новото интервју објавено вчера го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите штетни информации што ги има за семејството Бајден. Си-Ен-Ен пишува дека ова е потег со кој Трамп покажува дека е подготвен да прифати помош од надвор од САД за да ја зајакне својата позиција, дури и од Путин за време на агресијата врз Украина.

Говорејќи за JustTheNews, Трамп објави тврдење за бизнисот на Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џо Бајден, во Русија и побара од Путин да објави информации за тоа.

„Мислам дека Путин знае за тоа“, рече Трамп, мислејќи на потенцијалниот бизнис на Хантер Бајден во Русија. „Мислам дека треба да знаеме за тоа“, додаде поранешниот претседател.

Си-Ен-Ен потсетува дека е вистина дека Хантер Бајден бил добро платен за консултантската работа што ја водел во странски земји, вклучувајќи ги Украина и Кина, во време кога неговиот татко бил потпретседател. Тие наведуваат дека Министерството за правда во моментов води кривична истрага за овие зделки и можни финансиски криминали.

Би можело да ве интересира

Бајден: Одлуката на Врховниот суд за абортусот ја врати Америка 150 години наназад

А1он

Убиен проруски началник, украински дипломат објави фотографија од телото: „Елиминиран еден од предавниците“

Ана Ололовска

Британско разузнавање: Украинците заробиле руски пилот платеник откако бил соборен авионот

Ана Ололовска

Зеленски: Украина не е тампон зона меѓу Западот и Русија, таа во иднина ќе биде членка на ЕУ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Хајдај: Бранителите мора да се повлечат од Северодоњецк

Ана Ололовска

ВИДЕО: Повторно Бајден, ја опиша Америка, како „асуфутимаехаехфутбв“