Трамп: Добро се согласував со Путин, „хејтерите“ сакаа бокс меч

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека на Самитот во Хелсинки добро се согласувал со претседателот на Русија, Владимир Путин и оти ќе „уследат големи резултати“.

Трамп два дена по средбата со Путин на Твитер напиша дека на многумина не му се допаднале неговите изјави на прес конференцијата во Хелсинки.

– Путин и јас разговаравме за многу важни теми на нашиот состанок. Добро се согласувавме, што навистина вознемири многу „хејтери“ кои сакаа да видат бокс меч. Ќе уследат големи резултати, напиша Трамп.

Би можело да ве интересира

Вашингтон пост: САД ќе донираат милиони вакцини против Ковид-19 од „Фајзер“

А1он

Националната гарда ќе и помага на полицијата на протестот во Вашингтон

А1он

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

А1он

Путин: Треба да се работи со талибанската Влада на Авганистан

А1он

ВИДЕО: Нов проблем за Бајден, илјадници миграни чекаат под мост во Тексас

Избори во Русија, ќе се гласа три дена во 11 временски зони

Катерина Павлова-Николовска