Трамп: Деменцијата на Бајден е неприфатлива за САД

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска порача дека „деменцијата на Бајден е неприфатлива за САД“, повикувајќи се на низа „лапсуси“ што неговиот противник неодамна ги искажа.

“Бајден не можеше да се сети на името на Мит Ромни (републикански сенатор). Мит мора да е возбуден поради тоа. Џо исто така рече дека се кандидира за Сенатот и целосно заборави во која држава се наоѓа”, напиша Трамп на Твитер.

„Џо никогаш не беше еден од добрите момци, па затоа е повеќе од очигледно дека оваа негова деменција станува сè полоша и полоша. Тоа е неприфатливо за САД“, додаде Трамп.

Би можело да ве интересира

Бајден ја разгледува кандидатурата на генерал Остин за шеф на Пентагон

Ана Ололовска

Фаучи: Нема причина да се верува оти вакцината може да им наштети на оние кои веќе имале Ковид-19

Ана Ололовска

Во следните три недели во САД од Ковид-19 може да умрат 60.000 лица, предупредува ЦДЦ

Ана Ололовска

Апелациски суд во Пенсилванија го одби барањето на Трамп за блокирање на прогласувањето на победникот

Ана Ололовска

Трамп: Бајден ќе влезе во Белата куќа само ако докаже дека законски ги добил гласовите

Жарко Настоски

Полјански: САД се обидуваат да бидат светски полицаец, што е загрижувачко

Ана Ололовска