Трамп: Белгија е преубав град

Од:

Кандидатот на Републиканската партија на изборите за претседател на САД, Доналд Трамп, во говорот во Атланта изјави дека “Белгија е преубав град“.

Белгија е преубав град и живописно место-таму има прекрасни градби. Сум бил таму пред многу многу години, рече Трамп.

Пред неколку месеци, Трамп за Белгија кажа дека е “валкана дупка“.
Поранешната државна секретарка на САД, Хилари Клинтон и негов противкандидат на изборите, веќе изреагира на изјавата на Трамп.

“Белгија-омилениот град на Доналд Трамп, напишаа таа.

Изборите во САД ќе се одржат на 8 ноември.

Би можело да ве интересира

Сослушување за нападот на Капитол, Трамп обвинет за државен удар

Катерина Павлова-Николовска

Маск ќе го одблокира Трамп на Твитер

А1он

Трамп планирал да ги уништи нарко-картелите во Мексико со ракетни напади

Групацијата „Трамп“ навреме не доставила документи до Судот, ќе плаќа пенали од десет илјади долари дневно

Трамп го повика Путин да ги објави сите штетни информации за семејството на Бајден

Катерина Павлова-Николовска

Почна да работи социјалната мрежа на Трамп