Трагедија во Полска: Маж со нож уби девојче и рани деветмина

Од:

Маж кој со нож влеze во дом за деца без родители во Полска, уби тинејџерка и повреди девет лица, соопшти денеска полицијата на градот Лоѓ.

Нападот се случи во вторникот вечерта, а полицијата го уапси напаѓачот и го истражува мотивот за нападот, изјави за државната телевизија портпаролката на полицијата Анета Собјерај.

„За жал, како резултат на нападот, 16-годишна тинејџерка почина на лице место, а пет лица се хоспитализирани“, рече Собјерај.

На останатите повредени им e укажана лекарска помош на лице место.

Би можело да ве интересира

33-годишен арачиновец е осомничен за обид за убиство во Аеродром

Горан Наумовски

Крвава освета на студент во Париз: Чекаше една година, па потоа го уби професорот

Злосторство во Полска: Пронајдени тела на три бебиња, мајката осомничена за убиство и инцест

Горан Наумовски

Го оставиле како да имал несреќа, убиен маж кај Краљево

Горан Наумовски

Мајка и ќерка осомничени за убиство на маж кај Пожаревац

Горан Наумовски

Убиство во Солун: Полицаец ги однесе децата на училиште, па ја уби поранешната сопруга