Терористи се обидуваат да регрутираат странски студенти во Русија

Од:

Меѓународни терористички организации продолжуваат со обиди за регрутирање во своите редови на мигранти и странски студенти кои престојуваат во Русија, соопшти Националниот антитерористички комитет.

Претседавачот на Комитетот и директор на руската Федерална служба за безбедност Александар Бортников забележа дека државните органи спроведуваат мерки, чија цел е спречување продор на членови на меѓународни терористички организации во Русија преку миграциски канали.

Би можело да ве интересира

Мекгрегор: Русија нема да престане до целосен пораз на Украина

Предраг Петровиќ

Имотот на украинските олигарси на Крим вреди милијарди

Американски волонтер загина во Бахмут

Русите во 2022 година купиле над 50 тони златни прачки

Горан Наумовски

Кремљ: Не е точно дека шефот на ЦИА ни понудил таен мировен договор

Ана Ололовска

Захарова: ЕУ тоне во рецесија, а Украина ја влече на дното

Ана Ололовска