Тепачка на вработени во германската амбасада во Триполи

Од:

Полициски претставници во Берлин соопштија дека во тепачка, што избила меѓу вработени во германската амбасада во Либија, се повредени шест лица на ова дипломатско претставништво.

Во тепачката не учествувале високи функционери на амбасадата, а интервенција од полицијата побарал еден од вработените во амбасадата, се наведува во соопштение на полицијата.

Повредените биле згрижени во болница и не се во животна опасност, додека никој засега не зборува за причините за тепачката.

Би можело да ве интересира

Зелените согласни за отпочнување на формални разговори за формирање на нова влада на Германија

А1он

Тројца загинати во хеликоптерска несреќа во Германија

Ана Ололовска

Постигнат начелен договор: СДП, Зелените и ФДП ја прават новата германска Влада

Германската семафор-коалиција согласна за легализација на канабисот

Ана Ололовска

Зголемен бројот на мигранти во Германија кои доаѓаат преку „белоруската рута“

Ана Ололовска

Зеленски разговараше со Меркел и Макрон за решението на судирот на истокот од Украина

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 + eight =