Страшна сцена во Мексико: Патници изгореа живи во директен судир на камион и минибус, меѓу 26-те жртви има деца и бебе

Од:

Најмалку 26 лица загинаа откако минибус се запали во катастрофален судар со камион во Мексико.

Според локалните медиуми, во автобусот имало неколку деца и бебиња кога се случила страшната несреќа, пренесува Метро.

Камионската приколка и комбето се урнаа на автопат во северната мексиканска држава Тамаулипас.

Би можело да ве интересира

Границата на САД и Мексико е најопасниот премин на светот: Стотици мртви и исчезнати

Новинар убиен на плажа: Директорот на мексикански портал е втора жртва од медиумите во таа земја за седум дена

Терористички напад во Мексико, загинаа и деца: „Тоа е нешто што досега не сме го виделе овде“

Напад на банда во Мексико, тројца безбедносни службеници убиени со експлозив

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се запали платформа за нафта во Мексико, двајца мртви

Најмалку сто луѓе загинаа поради екстремните горештини во Мексико