Сопругот на Камала Харис: Горд сум!

Од:

Сопругот на Камала, Харис Даг Емхоф, на социјалните мрежи ѝ го честиташе изборот на неговата сопруга за потпретседателка на САД.

– Толку сум горд на тебе, напиша Емхоф на Твитер, со две срца и американски знамиња, како и фотографија на која тој ја гушка сопругата во моментот кога ја дознаа веста.

Џо Бајден победи на претседателските избори во САД, а Камала Харис стана потпретседателка, прва жена на таа функција, но и прва афроамериканка и Американка со азиско потекло.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во близина на резиденцијата на Камала Харис уапсен воооружен маж

Бајден и Харис тргнуваат на турнеја за да го промовираат новиот пакет државни мерки за помош на стопанството

Жарко Настоски

ВИДЕО: Село во Индија ја прослави инаугурацијата на американската потпретседателка

Ана Ололовска

Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации

Жарко Настоски

Харис го обвини Трамп за злоупотреба на власта

Ана Ололовска

САД: Потпретседателката Харис ја прими првата доза од вакцината на „Модерна“

Жарко Настоски