Skype 3.0 за Андроид

По бројните обвинувања дека Skype мора да има апликација за Андроид таблетите, конечно и тоа се случи.

Компанијата ја претстави новата верзија на Skype апликација за Android со подобрен интерфејс.

Таблет верзијата доби нов, прилагоден интерфејс, кој ќе им се допадне на многумина.

Овие подобрувања на квалитетот на аудио сигналот и гласот, првенствено се поради новите аудио кодеци кои Skype започна да ги користи. 

Новата верзија на Skype 3.0 сега ви овозможува да се приклучите преку сметката на Microsoft.

Би можело да ве интересира

Тесла камион снимен без возач на автопат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Вокменот слави 40-ти роденден

Ана Ололовска

ВИДЕО: Јапонски грамофон со тркалезен екран на себе

Ана Ололовска

Роботи кои ќе им помагаат на лица со попреченост

Ана Ололовска

ВИДЕО: Новата Нокиа ќе чини 112 долари

Ана Ололовска

Тај Брејди: Вештачката интелигенција нема да ги замени луѓето

Ана Ололовска

Leave a Comment

three + 10 =